niedz.. gru 10th, 2023

Metabolizm nie jest czynnikiem niezależnym od nas. Możemy go przyspieszyć, o ile postawimy na odpowiednią dietę oraz dobierzemy trening nastawiony na kilkugodzinne spalanie kalorii.
Jeśli chodzi o ćwiczenia, warto wybrać trening interwałowy, czyli tak zwany HIIT. Podczas treningu nie spalamy tak wielu kalorii, ile możemy spalać po nim nawet przez kilka godzin. Pijmy również dużo wody. Pierwszą szklankę najlepiej wypić jeszcze przed śniadanie. Na uwagę zasługuje także kawa, która wbrew pozorom może być spokojnie spożywana na diecie. O ile oczywiście nie zawiera cukru ani śmietanki. Ostre przyprawy sprawią, że organizm będzie musiał zużyć więcej kalorii do ich spalenia. Dobrze też przyprawiać dania cynamonem oraz jeść dużo warzyw i owoców, a także produktów zawierających błonnik.
Zbyt wolna przemiana materii nie jest dobrym usprawiedliwieniem za dużej wagi. Sami możemy na nią wpłynąć, o ile postawimy na odpowiedni sposób żywienia i trening interwałowy. A jest w czym wybierać! Wystarczy tylko chcieć!