sob.. gru 10th, 2022

Chipsy, paluszki, a może ciasteczka? Każdy lubi takie pyszności te jednak bardziej lubią nasze boczki, czy dodatkowe kilogramy i szybko zamieniają się w dodatkowe kilogramy. Dlatego tez powinniśmy dokładnie zweryfikować, czy zbyt często nie sięgamy po takie rzeczy.
Lubimy coś chrupać, gdy oglądamy telewizję, pracujemy, czy czytamy książkę, często po przekąski sięgamy w czasie imprez, a przecież każdy chip, każda czekolada, czy ciasto to kalorie, które nie są w stanie zaspokoić naszego głodu, zwyczajnie nas zapychają, jemy, ale to jedzenie to tylko puste kalorie, do tego bardzo niezdrowe.
Aż trudno zliczyć ilość niezdrowych składników w przekąskach, po które tak często sięgam Często jemy tak dużo, że mogłoby to nam wystarczyć na cały dzień, ale dobrze wiemy, że tak nie będzie.
Zamiast chipsów wybierajmy chrupki kukurydziane lub wafle ryżowe. Ciasta i inne słodkości zamieńmy na owoce. Częściej wybierajmy suszone owoce, jak również orzechy. Zdrowsze przekąski będą zbawienne dla naszej figury i tez dla naszego zdrowia, bo tłuszcze trans i sód raczej nie wpływają dobrze na nasz organizm.